Wyszukaj po frazie:

Witaj w harmonogramie szkoleń LUQAM!

 
SZKOLENIA    HARMONOGRAM     
 

LEAN I ZARZĄDZANIE PRODUKCJĄ
Od Push do Pull

Data: 12-09-2016
Liczba godzin: 7
Miejsce:
Cena: 880 zł netto
   
W przypadku pytań prosimy o kontakt:
Karolina Antos
szkolenia@luqam.com
+48 12 296 49 31
   

Wybrane szkolenie nie posiada z góry wyznaczonego terminu. Jeżeli jesteś zainteresowany uczestnictwem w tym szkoleniu – zapisz się poprzez odpowiedni formularz zgłoszeniowy. Wystarczą 3 zapisane osoby, a zorganizujemy to szkolenie w dogodnym dla Uczestników terminie.


Szkolenie obejmuje moduł teoretyczny oraz grę mini grę symulującą przedsiębiorstwo, borykające się z problemami zbyt dużych zapasów materiałowych, półproduktów i wyrobów gotowych.

Uczestnik podczas szkolenia będzie miał za zadanie w oparciu o moduły teoretyczne usprawnić proces oraz zbudować system produkcyjny działający w oparciu o produkcję i dostawy dokładnie na czas.Program:

Uczestnik podczas szkolenia pozna/zostanie wprowadzony w następujące obszary:

1. Przewaga Just in Time nad klasyczną organizacją produkcji.

2. Zasadność mapowania strumienia wartości dla reorganizacji systemu produkcji.

3. Wady i zalety systemu Push i Pull.

4. Zasady 5R.

5. 6 Zasad Kanban.

6. Rodzaje systemu Kanban.

7. Zastosowanie systemu Kanban.

8. Funkcje systemu Pull.

9. Supermarket – zasady działania, sposoby projektowania supermarketu.

10. Karta Kanban – rodzaje kart kanban, sposoby projektowania kart kanban.

11. Heijunka – wyrównywanie obciążeń.

12. Wdrożenie systemu Kanban.

13. Oszczędności wynikające z wdrożenia systemu Kanban.

Korzyści:

• Poznanie elementów systemu Just in Time oraz ich znaczenia w funkcjonowaniu systemu JiT.

• Poznanie zalet i wad systemu Just in Time.

• Poznanie niezbędnych kroków do realizacji podczas zmiany koncepcji przepływu z tradycyjnej organizacji produkcji w kierunku koncepcji opartej o system Pull.

Adresaci:

• Szkolenie dedykowane dla osób, które rozpoczynają bądź planują rozpocząć wdrożenie metodologii Just in Time w zakładzie, w którym pracują. Skierowane jest dla specjalistów, inżynierów, techników pracujących w firmach produkcyjnych jak i innego typu firmach, w których identyfikowany jest strumień wartości - przepływ materiałów bądź półproduktów.

Charakter: Gra symulacyjna.

Zapisy: W przypadku zainteresowania uczestnictwem w szkoleniu, proszę wypełnić i wysłać internetowy formularz zgłoszeniowy w terminie do 7 dni przed planowaną datą szkolenia. O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania szkolenia w przypadku małej ilości chętnych.

Informacje o szkoleniu: szkolenia@luqam.com


Przy zapisie min. 3 osób na dane szkolenie termin jego realizacji następuje do miesiąca czasu od momentu zapisu ostatniego Uczestnika.

Prowadzący szkolenie:

Trener, konsultant i koordynator Dedykowanych Systemów Produkcyjnych w LUQAM. Wszechstronny trener-wdrożeniowiec. Doświadczony auditor Ligi Mistrzów 5S i programu TPM Champion. Wykładowca na studiach podyplomowych Lean Sigma Academy, TPM Champion - Utrzymanie Ruchu w praktyce, Quality Excellence - Auditor Wiodący ISO 9001, Manager Jakości i Bezpieczeństwa Żywności. Od kilkunastu lat związany z projektami Lean Management. Pracował na stanowiskach Kierownika Procesu, Koordynatora projektów Lean Manufacturing, Szefa Zespołu Optymalizacji. Pracował zarówno w międzynarodowym koncernie produkującym dla branż AGD i automotive, gdzie poznawał zachodnie podejście do kwestii optymalizacji, jak i w mniejszej polskiej firmie spożywczej, gdzie stał się mentorem wdrożenia systemu opartego na Systemie Produkcyjnym Toyoty, a także w firmach z branży meblarskiej i produkcji AGD. Posiada doświadczenie w pracy jako zewnętrzny Quality Manager odpow
   
Wydrukuj ofertę szkolenia
   
Zapoznaj się z Regulaminem Szkoleń LUQAM


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY


Krok 1: Wybierz rodzaj formularza zgłoszeniowego


Krok 2: Uzupełnij formularz